Rootoriga õhukuivatid

Taani õhukuivatid, mis sobivad ka madala temperatuuriga ruumide kuivatamiseks ja madala õhuniiskuse saavutamiseks

Meie valikus on Cotesi ja Danthermi rootoriga õhukuivatid, mida kasutatakse õhuniiskuse reguleerimiseks väga erinevates valdkondades. Need õhukuivatid on efektiivsed ka madalate temperatuuride korral ja võimaldavad saavutada madalat niiskustaset.

Rootoriga õhukuivati e rootorkuivati e adsorptsioonkuivati töötab sorptsiooni põhimõttel. Kuivatusseade eraldab seadet läbivast õhuvoolust veeauru, mis juhitakse seadmest eemale regeneratsiooniõhuga. Veeauru sorptsioon ja ekstraktsioon toimub veekindlas sorptsioonrootoris.

Kuivatusseadet läbivad õhuvoolud jagavad pöörleva rootori kaheks: kuivatus- ja regeneratsioonisektoriks. Niiske protsessiõhk läbib rootori kuivatustsooni ja väljub seadmest kuivatatuna. Regeneratsiooniõhk soojendatakse elektriküttekeha poolt, kuum õhk läbib regeneratsioonitsooni ja aurustab rootoris sorbeerunud vee. Veeaur eemaldub õhukuivatist koos regeneratsiooniõhuga.

Rootoriga õhukuivati

Kuivatusjõudlus kg/h
(20 °C/RH 60%)

Kirjeldus Kasutus

Mobiilsed rootoriga õhukuivatid Dantherm AD 200-300

Dantherm AD200 / AD300

Cotes CR-B

0,45-1,4

Mobiilsed, väikeste mõõtmetega, kerged, roostevabast terasest korpusega ja lihtsalt hooldatavad õhukuivatid.

Võib paigaldada ka statsionaarselt.

Dantherm AD200 ja AD300 on varustatud integreeritud hügrostaadiga.

Veeavarii ja üleujutuste tagajärgede likvideerimine, ehitustööde kiirendamine, väiksemate ruumide, laoruumide, keldrite, pumbajaamade, puurkaevude, garaažide jne kuivatamine

Cotes CR100 õhukuivati / niiskusekoguja

Cotes All-Round CR100

0,6

Väga energiatõhusad, maitseka disainiga ja kompaktse roostevabast terasest korpusega rootorkuivatid.

Võimalik komplekteerida suletud regeneratsiooniõhu ringlusega.

Ravimi-, toiduainete- jms. tööstus, laoruumid, pumbajaamad, muuseumid, arhiivid ja elektrijaamad. Niiskuse reguleerimiseks erineva kasutusega ruumides.

cotes-c30-õhukuivatid-niiskusekogujad

Cotes All-Round C30

0,9-1,9

Väga energiatõhusad, maitseka disainiga ja kompaktse roostevabast terasest korpusega seadmed.

Võimalik komplekteerida regeneratsiooniõhu soojustagasti või suletud regeneratsiooniõhu ringlusega.

Ravimi-, toiduainete- jms. tööstus, laoruumid, pumbajaamad, muuseumid, arhiivi ja elektrijaamad. Niiskuse reguleerimiseks erineva kasutusega ruumides.

Mudel C30C on mõeldud kasutamiseks külmkambrites.
 

Cotes C35 õhukuivatid niiskusekogujad
Cotes All-Round C35

3-6

Väga energiatõhusad, maitseka disainiga ja kompaktse roostevabast terasest korpusega adsorptsioonkuivatid.

Saadaval nii nominaalse (C35E, efektiivse energiatarbega) kui ka vähendatud õhuhulgaga (C35D, madala niiskustaseme saavutamiseks).

Võimalik komplekteerida eel- ja/või järeljahutuse, järelkütte, regeneratsiooniõhu soojustagasti või suletud regeneratsiooniõhu ringlusega.

Ravimi-, toiduainete- jms. tööstus, laoruumid, pumbajaamad, muuseumid, arhiivid, elektrijaamad ja tehnoloogilised protsessid.

Mudel C35C on mõeldud kasutamiseks külmkambrites.

Cotes C65 õhukuivatid niiskusekogujad

Cotes All-Round C65

7,9-19,1

Väga energiatõhusad, maitseka disainiga kompaktsed roostevabast terasest korpusega õhukuivatid.

Saadaval nii nominaalse (C65E, efektiivse energiatarbega) kui ka vähendatud õhuhulgaga (C65D, madala niiskustaseme saavutamiseks).

Võimalik komplekteerida eel- ja/või järeljahutuse, järelkütte, regeneratsiooniõhu soojustagasti või suletud regeneratsiooniõhu ringlusega.

Ravimi-, toiduainete- jms. tööstus, laoruumid, pumbajaamad, muuseumid, arhiivid ja elektrijaamad. Niiskuse reguleerimiseks erineva kasutusega ruumides.

Mudel C65C on mõeldud kasutamiseks külmkambrites.
 
 
Cotes C105 õhukuivatid niiskusekogujad
 
 
25,7-50,7

Väga energiatõhusad, maitseka disainiga ja kompaktse roostevabast terasest korpusega kuivatusseadmed.

Saadaval nii nominaalse (C105E, efektiivse energiatarbega) kui ka vähendatud õhuhulgaga (C105D, madala niiskustaseme saavutamiseks).

Võimalik komplekteerida eel- ja/või järeljahutuse, järelkütte, regeneratsiooniõhu soojustagasti või suletud regeneratsiooniõhu ringlusega.

Ravimi-, toiduainete- jms. tööstus, laoruumid, pumbajaamad, muuseumid, arhiivid, elektrijaamad ja tehnoloogilised protsessid.
 
Mudel C105C on mõeldud kasutamiseks külmkambrites.

Cotes Coldstore C30C / C35C / C65C külmkambri õhukuivati

  Spetsiaalselt miinuskraadidega ruumides kasutamiseks loodud õhukuivatid. Coldstore seerias on viis erineva jõudlusega mudelit. Külmkambrid, laoruumid jm. Kasutatakse õhuniiskuse kontrollimiseks ja jää tekkimise vältimiseks ruumides kuni -25 °C

Cotes Flexible CRT õhukuivatid/niiskusekogujad

Cotes Flexible CRT

16,6-132,5

Suuremate mõõtmete ja jõudlusega roostevabast terasest korpusega seadmed, mis on mõeldud peamiselt ruumi õhuniiskuse kontrollimiseks.

Niiskuse eemaldamiseks võib kasutada mistahes soojusallikat, näiteks elektrit, auru, gaasi, keskkütet, jäätmeenergiat, soojustagastust jne.

Laoruumid, pumbajaamad, jäähallid, laevade trümmid, laevaehitustehased, ravimi-, keemia-, toiduaine- ja metallitööstuse tootmisruumid jms. Kasutatakse ka tehnoloogilistes protsessides kui vajatakse suuremat õhuhulka ja suhteliselt väiksemat kuivatusjõudlust.

Cotes Flexible CRP õhukuivatid/niiskusekogujad

Cotes Flexible CRP

14,6-294,0

Suuremate mõõtmete ja jõudlusega roostevabast korpusega seadmed, mis on mõeldud tööstuslikuks kasutamiseks tehnoloogilistes protsessides.

Niiskuse eemaldamiseks võib kasutada mistahes soojusallikat, näiteks elektrit, auru, gaasi, keskkütet, jäätmeenergiat, soojustagastust jne.

Ravimi-, keemia-, plastmassi-, toiduaine-, metallitööstuses jm. Kasutatakse juhul, kui vajatakse madalat niiskustaset ja madalat kastepunkti.


 

Cotes All-Round soojustagasti moodul

 

Õhk-õhk ristvoolu soojustagasti, mis võimaldab seadmest väljuva õhu soojusenergiat taaskasutada seadmesse sissetuleva regeneratsiooniõhu eelsoojendamiseks.

Õhukuivatiga liidetava soojustagastuse moodul on seadmega sobiva disainiga. Selle roostevabast terasest korpuses on sisse- ja väljalaskeavad siseneva ja väljuva regeneratsiooniõhu jaoks.

Soojustagastiga komplekteeritud kuivati tarbib u 20…25% vähem elektrienergiat. Mooduli saab tellida koos uue seadmega või eraldi juba varem paigaldatud seadmele.

 

Lisad

Kirjeldus

HSC 120

Mehaaniline hügrostaat, reguleerimispiirkond  30...90% RH

DA20

Elektrooniline niiskuse, temperatuuri ja kastepunkti kontroller

DCC

Multifunktsionaalne mikroprotsessor kontroller

DH24

Elektrooniline niiskuse, temperatuuri ja kastepunkti kontroller distantspuldiga

SA20

Niiskusandur 0-10 V

USB-Logger

Mälupulk niiskuse, temperatuuri ja kastepunkti andmete kogumiseks