Uus ülikompaktne Dantherm RCV 320 elamu ventilatsiooniseade

Neljapäev, 23. Veebruar 2023 - 0:00

Väikeste mõõtmetega ventilatsiooniseade eramusse või korterisse

Hiljuti Danthermi tootevalikusse lisandunud RCV 320 eramaja ja korteri ventilatsiooniseadme teeb unikaalseks selle kompaktsus - kui keskmise Danthermi ventilatsiooniseadme mõõtmed on 1050x600x600 mm, siis RCV 320 mõõtmed on vaid 600x603x526 mm. See võimaldab seadet paigaldada kohtadesse, kuhu tavaliste mõõtmetega ventilatsiooniseade ei mahu või võtaks liialt väärtuslikku ruumi. Seejuures pole tehtud kompromisse seadme funktsionaalsuse, efektiivsuse või paigaldamise paindlikuse osas.

ErP direktiiv, Nordic Swan ökomärgis ja PassivHaus sertifikaat

RCV 320 vastab täielikult Euroopa Liidu direktiivile ErP (Energy-related Products - energiaga seotud tooted), mis on kohustuslik nõue ventilatsiooni- ja kliimaseadmete tootjatele. Danthermi seadmetel on väga kõrge kasuteguriga soojustagasti ja eelküttekeha on seadmesse sisseehitatud.

Samuti kuulub RCV 320 Nordic Swan ökomärgisega hoonetesse sobivate seadmete andmebaasi, mis tähendab, et see vastab rangetele keskkonnanõuetele nii kemikaalide, energia kui ka ressursside kasutuse osas.

Lisaks omavad Dantherm RCV 320 elamu ventilatsiooniseadmed passiivmaja sertifikaati, mille on välja andnud Saksamaal Darmstadtis asuv PassivHaus Institut.

Aja jooksul lisanduvad täiendavad kolmanda osapoole sertifikaadid ja kirjed.

Paindlikkus ventilatsioonitorude ühendamisel

Erinevalt paljudest teistest turul olevatest seadmetest pakub Dantherm RCV 320 48 võimalikku kombinatsiooni ventilatsioonikanalite ühendamiseks, 24 kummagi käelisuse kohta.

Elamu ventilatsiooniseadme Dantherm RCV 320 vasak käelisusElamu ventilatsiooniseadme Dantherm RCV 320 parem käelisus

See lihtsustab ja kiirendab paigaldustöid oluliselt ja tähendab, et ventilatsioonisüsteemi uuendamisel ei pea olemasolevat ventilatsioonisüsteemi tingimata ümber ehitama, võimaldades märkimisväärset säästu. Nt saab õhu sisseviigu tuua seadme põhja, kui ventilatsioonikanalid on plaanis paigaldada põranda alla. 

Lihtne paigaldamine ja seadistamine

RCV 320 saab paigaldada nii seinale (paigaldusliist komplektis), lakke, pööningule kui ka põrandale (vajalik on kondensatsiooni äravoolurenni paigaldamine).

Ventilatsiooniseadme tööd saab jälgida ja seadistada integreeritud juhtpaneeli või iOS-i ja Androidi jaoks mõeldud tasuta Dantherm Residential äpi abil, mille saate alla laadida siit.

Lisaks sellele on seadet võimalik juhtida ja seadistada paigaldajatele ning kasutajatele mõeldud arvutiprogrammiga PC Tool (Dantherm Control). 

Arukas tehnoloogia

RCV 320-l on lai valik standardseid ja kohandatavaid funktsioone.

Üheks selliseks on nõudluspõhine ventilatsioon integreeritud niiskusanduri abil, et vähendada energiatarbimist. Lisana on saadaval ka VOC- ja CO2-andurid.

Ventilatsiooniseadmel on ka automaatne vabajahutus, mis vastavalt vajadusele suurendab õhuvoolu ja laseb kuumade päevade järgselt öösel tuppa jahedamat välisõhku, et hoida ruumis mugavat temperatuuri.

Suverežiim omakorda peatab sissepuhkeventilaatori - töötab ainult väljatõmme. Sedagi saab kasutada nt avatud akna kaudu jahedama välisõhu ruumi toomiseks, et alandada toatemperatuuri loomulikult.

Küttekolderežiim loob siseruumides ajutise ülerõhu, et parandada korstna tõmmet.

Lähemalt saate seadme kohta lugeda meie RCV 320 tootelehelt.